agregat do gładzi szpachlowej

Jak nakładać gładzie za pomocą agregatu?

Nawet najlepszy malarz świata nie pomaluje dobrze ściany, która uprzednio nie została wyłożona gładzią. Czynność ta może być wykonana na dwa sposoby, ręcznie lub z użyciem specjalnego agregatu do gładzi. Eksperci budowlani zalecają tę drugą metodę, gdyż jest ona nie tylko znacznie szybsza, ale również pozwala na sporą oszczędność materiałów. Pytanie tylko, jak nakładać gładź agregatem?

Jak wygląda obsługa agregatu do gładzi krok po kroku?

Do natryskowego gładzenia ścian trzeba koniecznie używać specjalnej gładzi do agregatów. Powinna ona być też nieco bardziej rozcieńczona niż w przypadku tradycyjnego szpachlowania, choć w praktyce jest to zależne od informacji podanych przez producenta materiału. Gdy gładź jest już gotowa, można wlać ją do wsypu agregatu, a następnie zacząć natryskiwać ścianę, pamiętając o następujących zasadach:

  • Przy mechanicznym nakładaniu gładzi powinno się stać około metr od ściany.
  • Ściany należy gładzić najpierw od góry do dołu, a następnie od boku do boku.
  • Ruchy pistoletu do gładzi powinny być płynne i jednostajne.

Po wyschnięciu ściany trzeba ją jeszcze dokładnie wygładzić specjalną szpachlą do gładzi.

Czy firmy remontowo-budowlane zawsze stosują agregaty?

Przez wysoki koszt agregatów do gładzi osobom trzecim znacznie bardziej opłaca się wynajmować fachowców, którzy użyją swojego sprzętu do gładzenia. Choć niegdyś wielu budowlańców wolało szpachlować ściany ręcznie, to dziś nawet w mniejszych miejscowościach korzysta się z agregatów. Dlatego chcąc, na przykład, położyć gładzie agregatem w Bielsku-Białej, można bez problemu znaleźć dobrego usługodawcę.

Czy ścianę gładzoną natryskowo można poprawić ręcznym szpachlowaniem?

Niestety agregat nie zawsze wykonuje swoje zadanie dokładnie. Trudno, aby pistolet do gładzi wypełnił trudno dostępne miejsca, takie jak rogi ścian lub przestrzeń wokół gniazdek prądu. Dlatego najlepsze firmy zawsze łączą mechaniczne gładzenie ścian z metodą ręczną, dzięki czemu wykorzystują zalety obu rozwiązań. W takim przypadku można być pewnym, że ściana będzie idealnie przygotowana do malowania.

Facebook Top