malowanie natryskowe ścian

Na czym polega malowanie natryskowe i kiedy się je stosuje?

Technologia budowlana ciągle się rozwija, a ręczne wykonywanie prac budowlanych jest już rzadkością. Widać to chociażby w malarstwie, które najlepsze ekipy remontowo-budowlane wykonują wyłącznie metodą natryskową, zwanej też ciśnieniową. Na czym polega tego typu malowanie?

Jak wygląda malowanie agregatem?

Tak jak wspomnieliśmy, do malowania natryskowego wykorzystuje się specjalny agregat. Jest to urządzenie, które rozdziela farbę na malutkie kropelki, a następnie wystrzeliwuje ją na ścianę za pomocą sprężonego powietrza. Wizualnie przypomina to trochę malowanie ściany sprayem, jednak są to tylko pozory, gdyż agregat z farbą ma znacznie lepsze możliwości od puszki sprayu. Malowanie metodą natryskową:

  • pozwala malować ściany nawet z prędkością 4m² na minutę;
  • dobrze wykonane nie zostawia żadnych śladów na ścianie oraz nadaje jej idealnej gładkości;
  • zużywa znacznie mniej farby od innych metod malowania;
  • sprawia, że farba znacznie lepiej trzyma się malowanej powierzchni;
  • może być wykonywane pod różnym kątem, a także pionowo oraz poziomo.

Ponadto, aby malować pokój ciśnieniowo, nie trzeba koniecznie kupować agregatu. Ekipy budowlane posiadają bowiem własny sprzęt, dzięki czemu trzeba zapłacić tylko za farbę i robociznę. Co więcej, nawet w takich miejscowościach jak Bielsko-Biała malowanie natryskowe jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

Kiedy można zlecić malowanie natryskowe?

Wbrew pozorom, malowanie natryskowe można wykorzystać praktycznie wszędzie tam, gdzie normalnie używałoby się pędzla lub wałka malarskiego. Mowa tu zatem nie tylko o malowaniu ścian i sufitów, ale też drzwi, mebli, płotów, czy drewnianych konstrukcji. Najchętniej z usług malowania natryskowego korzystają biura i zakłady przemysłowe, choć nierzadko zleca się je również w domach prywatnych.

Facebook Top