specjaliści montują instalację elektryczną w domu

Najważniejsze elementy wykończenia wnętrz mieszkalnych

Na budowę domu składa się bardzo wiele etapów, takich jak wylanie fundamentów, czy stawianie pierwszych ścian. Ostatnie w kolejności są prace wykończeniowe, pod które podpisuje się praktycznie wszystkie czynności, które budowlańcy wykonują we wnętrzu budynku. Które z tych prac są jednak najważniejsze? Poniżej dokładnie omawiamy to zagadnienie!

Dlaczego drzwi i okna montuje się na początku prac wykończeniowych?

Montaż drzwi i okien to podstawa, bez której nie powinno wykonywać się dalszych prac wchodzących w skład „wykończeniówki”. Dlaczego? Ponieważ do budynku bez drzwi oraz z otworami okiennymi bardzo łatwo się dostać, co jest idealną okazją dla złodziei i wandali. Kradzieże materiałów budowlanych oraz wykończeniowych są niestety powszechnością, a przewożenie ich do z budynku do magazynu każdego dnia prac budowlanych byłoby bardzo niepraktyczne. Ponadto, do budynku bez drzwi mogą dostać się również zwierzęta, które zniszczyłyby efekty wcześniej wykonanych prac wykończeniowych.

Kiedy zakładać instalacje podczas budowy domu?

Współcześnie nawet ekipy budowlane oferujące wykończenia wnętrz w Bielsku-Białej i innych małych miejscowościach, podejmują się również zakładania instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Jest to niezwykle wygodne, gdyż instalacje montuje się praktycznie na początku prac wykończeniowych, a zatrudnianie zewnętrznych fachowców na tym etapie budowy mogłoby znacznie spowolnić wykańczanie budynku. Tylko dlaczego instalacje zakłada się tak wcześnie? Otóż są one niezwykle przydatne przy dalszych etapach budowy, dzięki czemu wykończenie budynku przebiega znacznie szybciej, skuteczniej i po prostu lepiej. Woda jest przecież potrzebna do rozrabiania wielu preparatów budowlanych i zwykłego utrzymania higieny, a prąd pozwala na korzystanie z elektrycznych narzędzi oraz daje możliwość oświetlenia budynku przy słabej widoczności. Oczywiście, szybki montaż instalacji zwykle pozwala na włączenie ogrzewania w budynku, co tak samo jak drzwi i okna ma ogromne znaczenie w trakcie sezonu grzewczego.

Facebook Top